ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2793312
*
nr 279 3312
Spegel
Barockstil,
Utrop:
600 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 22:09:56
1
500 kr
26/10 10:03:25
2
400 kr
26/10 15:49:38
3
550 kr
27/10 11:22:43
4
700 kr
27/10 12:26:59
5
750 kr
27/10 13:07:50
6
800 kr
27/10 15:09:58
7
ledande budet*
27/10 15:24:45
7
justering av budtak
27/10 15:51:35
7
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 279 3312
Spegel
Barockstil,
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/10 22:09:56 | 1 | 500 kr |
| 26/10 10:03:25 | 2 | 400 kr |
| 26/10 15:49:38 | 3 | 550 kr |
| 27/10 11:22:43 | 4 | 700 kr |
| 27/10 12:26:59 | 5 | 750 kr |
| 27/10 13:07:50 | 6 | 800 kr |
| 27/10 15:09:58 | 7 | ledande budet* |
| 27/10 15:24:45 | 7 | justering av budtak |
| 27/10 15:51:35 | 7 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



